Rozważając kupno mieszkania zawsze należy sprawdzić stan techniczny całego budynku, w którym się ono znajduje. Dotyczy to w szczególności starych kamienic, gdyż nierzadko stan ścian czy dachu pozostawia wiele do życzenia – a to w skutek niedbałości właściciela i nieprawidłowo przeprowadzanych remontów.

Szczególną uwagę należy zwracać na stan wszelkich instalacji znajdujących się w budynku. Ich nieszczelność lub błędy w wykonaniu mogą bowiem prowadzić do tragicznych skutków.

Jest tak chociażby w przypadku instalacji gazowej – nieszczelność może doprowadzić do wybuchu, a źle zainstalowane piecyki gazowe znajdujące się w łazienkach wydzielać mogą trujący czad, który co roku zabija co najmniej kilka osób.

Choć dokonanie wymiany instalacji nie jest tanie, to jednak z pewnością nie jest to rzecz na której warto oszczędzać. Zaleca się również instalację specjalnych czujników, które wykryją wydzielający się czad i zdołają uchronić przed tragedią.

Również instalacja elektryczna powinna być dokładnie sprawdzona, gdyż w przypadku uszkodzenia kabli może dojść do pożaru – wystarczy niewielkie zwarcie, by spłonęło niejedno mieszkanie. Dla ułatwienia można spinać kable o podobnym zastosowaniu poprzez opaski zaciskowe. Chociaż mieszkania w starszym budownictwie mają niższą cenę pamiętajmy, że może okazać się, ze kwota, jaką trzeba zapłacić za remont i naprawienie instalacji może być niemała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *