https://gold-trade.pl/

Instalacje gazowe znajdują się w większości polskich domów i mieszkań. Są one doprowadzane do kuchenek, a w niektórych budynkach również do pieców i boilerów, zapewniających ciepłą wodę oraz ogrzewanie.

Aby móc bezpiecznie korzystać ze wszelkich urządzeń na gaz, należy pamiętać o paru zasadach odnoszących się do tego typu instalacji. Przede wszystkim, jeśli w Twojej łazience znajduje się piecyk gazowy, upewnij się, że w pomieszczeniu zapewniona jest odpowiednia wentylacja.

W przeciwnym razie może dojść do zgromadzenia się gazu w skutek nieszczelności instalacji lub do zatrucia czadem. Aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza zaleca się montaż otworów wentylacyjnych w ścianach oraz regularne wietrzenie.

Dodatkowo, poleca się zainstalowanie specjalnych czujników, które reagują na uwalniający się czad. Takie czujniki mogą uratować nam życie – co roku słyszy się o przypadkach zgonów właśnie za sprawą zatrucia czadem.

Takie wypadki zdarzają się nie tylko w starych kamienicach, lecz również i tam, gdzie piecyki są relatywnie nowe – choć faktem jest, że im nowszy model, tym mniejsze ryzyko wycieku gazu. Jeśli planujemy dłuższy wyjazd, zaleca się zakręcenie dopływu gazu, by w razie nieszczelności nie doszło do gromadzenia się gazu i wybuchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *