www.mecom.com.pl

Planując budowę domku jednorodzinnego należy uwzględnić rozmieszczenie i montaż różnego typu instalacji, w tym również instalacji elektrycznej. Od jej prawidłowego zaplanowania będzie zależała nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo domowników.

Dbaniem o to, by zostały spełnione wszystkie standardy zajmują się architekci z pasją i specjaliści z zakresu budownictwa już na etapie projektowania domu. Błędy w montażu instalacji elektrycznych potrafią skutecznie uprzykrzyć życie – niemożliwe stanie się podłączenie wszystkich urządzeń, nie mówiąc już o zamontowaniu wiszących lamp we wcześniej ustalonych miejscach. Dodatkowo, mnogość nieuporządkowanych kabli może przysporzyć wielu problemów przy próbie podłączenia czegokolwiek – konieczne może okazać się zreorganizowanie przewodów poprzez opaski stalowe. Warto także pomyśleć o malowanie ppoż konstrukcji stalowych.

Prawidłowa instalacja to również kwestia bezpieczeństwa – źle zabezpieczone kable to możliwość potencjalnego pożaru. Wystarczy, że ściana, w której się one znajdują zostanie naruszona, a może dojść do tragedii.

Dlatego też starsze budynki mieszkalne, a zwłaszcza kamienice, powinny przechodzić regularne i szczegółowe kontrole stanów instalacji elektrycznych. Czasami znajdują się one w opłakanym stanie, zwłaszcza, jeśli administratorzy tych budynków nie przykładali dostatecznie dużej uwagi do regularnych prac konserwacyjnych.

Tymczasem właśnie w takich starych kamienicach, posiadających nierzadko drewniane elementy konstrukcyjne może bardzo łatwo dojść do tragicznego pożaru w skutek niezabezpieczonej instalacji elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *