Myślisz o kupnie mieszkania w starym budownictwie? Chociaż takie lokale są często sporo tańsze niż te w nowych budynkach, to jednak za niską ceną mogą kryć się nie do końca sprawne instalacje, które mogą wymagać wymiany lub renowacji.

Zanim więc podpiszemy umowę, poprośmy specjalistę o dokonanie kontroli znajdujących się w mieszkaniu instalacji elektrycznej, gazowej oraz hydraulicznej. Aby móc tego dokonać, może on potrzebować dokumentacji związanej z przeprowadzanymi remontami oraz planów lokalu, które powinny zostać udostępnione do wglądu przez obecnego właściciela mieszkania.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości wiążących się z koniecznością przeprowadzenia wymiany instalacji, a co za tym najczęściej idzie – remontu, możemy negocjować cenę.

Pamiętajmy jednak, że jeśli usterki występują w jednym mieszkaniu, najprawdopodobniej mogą one się powtarzać również i w innych lokalach, a co za tym idzie – powinniśmy być świadomi podobnych problemów u sąsiadów, a więc możemy spodziewać się, że hydraulika w mieszkaniu nad nami jest uszkodzona.

Innymi słowy – może dojść do zalana naszego mieszkania itp. Jeśli okaże się konieczna wymiana instalacji elektrycznej, możemy przy okazji na nowo zaplanować rozmieszczenie gniazdek czy włączników światła, tak, by pasowały one do naszej koncepcji mieszkania.Należy w takiej sytuacji zdecydować się na profesjonalne usługi naprawcze, takie jak hydraulik serock.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *